Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler Nelerdir?

Günümüzde burun estetiği ameliyatı en çok tercih edilen estetik türüdür. Bu estetiğin yapılış amacı ise genellikle görsel amaçlıdır. Bundan ziyade işlevsel bozuklukların giderilmesine yönelikte, yapılabilir. Hangi sebeple olursa olsun burun estetiği yapımından önce, konu hakkında uyulması gereken şeyler bulunmaktadır. Özellikle alanında uzmanların, burun estetiği olmak isteyen kişiler için tavsiyeleri vardır.

Mükemmel Sonuçlar Beklemeyin:

Uzman doktorlar ilk olarak burun estetiğinin psikolojik olarak sonuçlarından bahsetmektedirler. Bu konuda ise, beklentilerin biraz düşürülmesini tavsiye ederler.  Çünkü burun estetiği sonrası için beklentiye giren hastalar her şeyin istediği gibi olacağını düşünür. Ama yapılacak olan işlemler burun yapılarına göre farklılık göstermektedir. Özellikle mükemmel sonuçlar yerine, yüze uygun bir burun hayal edilebilir. Bunun yanında burnun işlevini tamamlaması ise diğer önemsenmesi gereken konulardan olmaktadır. Bu şekilde uzmanlar, hastalarına öncelikle eşsiz sonuçlar yerine, sağlıklı ve iyi görünümlü bir beklenti içine girmelerini tavsiye etmektedir. Çünkü burun estetiği dönemi, psikolojik açıdan güçlü olunması gerekilen bir dönemdir. Beklentiler ise insanları bu dönemde daha fazla sarsarak, sürecin daha sancılı geçmesine yol açacaktır.

Ameliyat Kişiden Kişiye Göre Farklılıklar Gösterir:

Burun estetiği dönemi oldukça zorlu ve sıkıntılı bir süreçtir. Bu dönem boyunca uzmanların insanlara tavsiye ettiği başka konularda bulunmaktadır. Bunlar arasında ise, iyileşme süreci gelmektedir. Bu süreçlerin uzamasına neden olan pek çok etken bulunur. Bu sürenin daha çok uzaması ise kişinin yaşam kalitesi bağlıdır. Özellikle alkol ve sigara kullanımı, yanlış beslenme düzeni, cilt tipi gibi nedenler iyileşme süresini uzatmaktadır. Bu yüzden iyileşme sonuçları için kesin bir süre vermek doğru değildir.

Hastanın Dinlenmesi Gerekir:

Burun estetiğinin iyileştirilmesinin gecikmemesi için ise, hastanın dinlenmesi gerekmektedir. Uzmanların tavsiyelerine uyularak yanlış beslenme biçimlerinden kaçılmalı ve uyku düzenine de dikkat edilmelidir. Bu dönem boyunca yüz bölgesinin darbelerden korunması gerekir. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı düşünen kişilerin bu süreci düşünmeleri gerekmektedir. Çünkü burun estetiği sonrasında oluşan bu dönemde her zamankinden daha dikkatli olmak gerekir.

Beslenmeye Dikkat Edilmelidir:

Ayrıca bu dönemde beslenmenin iyi olması önerilmektedir. Çünkü vücudun mineral ve vitamine en çok ihtiyaç duyduğu zamanlardan biridir. Bu dönemlerde C vitamini içeren gıdaların bol bol tüketilmesi tavsiye edilir. Bu vitaminin içeriğinde iyileştirici etkiler bulunmaktadır. Bu yüzden iyileştirmeyi hızlandıracak ve enfeksiyonlara karşı koruma sağlayacaktır. Diğer hastalıklara karşıda koruma sağlayan C vitamini vücut direncini arttırmaya yönelik iyi bir karar olacaktır. Ayrıca bu dönemlerde A ve K vitamininde alınması önerilmektedir. Bu şekilde morluklara ve şişliklere karşı daha hızlı iyileşmeler görülecektir. Bu dönemlerde E vitamini alınması ise önerilmez. Çünkü E vitamini pıhtılaşmayı engelleyici özelliğe sahiptir. Bu ise daha fazla kanamanın oluşmasını sağlar.

Zaman Gerekir:

Burun estetiği ameliyatı sonrası ise, burnun tam olarak yüze oturması yaklaşık bir yılı bulmaktadır. Bu yüzden bu dönemi göze alacak kişilere bu estetik ameliyat tavsiye edilmektedir. Bu dönem boyunca burun tam olarak iyileşerek, eskisi gibi sağlıklı bir hal alabilir. Ayrıca bu 1 yılın sonunda burundaki hissizlik kaybolarak, tam anlamıyla iyileşme sağlanacaktır. Burun yapısına göre ise bu iyileşme süreci kısalabilmektedir. Ama en az 1 yıl olmak üzere hastaların beklemesi tavsiye edilmektedir.

Burun estetiğiyle ilgili içeriğimizi yazarken, kaynak aldığımız estetikburunizmir.com sitesini de inceleyerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.